BİZ 5 KİŞİLİK BİR AİLEYİZ
Image

BİZ 5 KİŞİLİK BİR AİLEYİZ


Dünyanın en güzel şeylerinden biri hayvan sahibi olmak. Hayvanların koşulsuz sevgisi inanılmaz... diyen Burak Sarımola ile kedisi Kartal ve köpeği Hera hakkında çok keyifli bir röportaj hazırladık. Hayvanlardan öğrenecek çok şeyimiz olduğuna kalben inanan Sarımola ve patili dostlarının hikayesi:

Tüylü dostlarınız hayatınıza nasıl girdi? Tanışma hikayenizle başlayalım…

Köpeğimiz Hera’yı tam bir sene önce oğlumun ısrarları üzerine, ona sürpriz yaparak, Masal Patileri’nden evlat edindik. İlk önce Özlem Hanım ve Barış Bey ile görüştük. Ama zaten oraya giderken, Hera’nın ailemize katılacağını gönülden isteyerek gittik. İlk görüşte aşık olduk tabii. Dünya güzeli bir Akita-Sibirya kurdu mix. Sonra hep birlikte kızımız Hera’yı da alarak, evimize döndük. Kedimiz Kartal’ı ise tam 10 sene önce Fatih sokaklarında eşim bulmuştu. Birkaç haftalıktı. Annesi ve daha birçok kardeşi ile birlikte, eski, kırık bir pilav arabasının içinde yaşamaya çalışıyorlardı. Ben Beşiktaşlı olduğum için kapkara olan yavruyu seçmiş eşim. Almış, hırkasına sarmış. Beni aradı, araba ile gidip, onları aldım, evimize döndük. O zamanlar bir köpeğimiz daha vardı, küçük ırk, Shih-Tzu. Adı Haiku idi. Birkaç sene önce aramızdan ayrıldı.

Çoğu insanın hayvanlardan öğrenecek çok şeyi olduğunu düşünüyorum. Biraz örnek alsalar, dünyamız daha güzel bir yer olurdu.

Peki, Hera ve Kartal’ın karakterlerinden bahsedebilir misiniz?

Hera tam bir prenses. Sevgi dolu, küçük bir kız çocuğu. Sessiz, sakin. Hayatının ilk bir senesini sokakta geçirdiği için bazen çekingen olabiliyor. Kim bilir neler yaşadı? Eve alışması, bizimle olan hayata güvenmesi de zaman aldı tabii ama şu an hepimiz çok mutluyuz.

Kartal da tam bir sokak çocuğu. Çok çabuk kızar, söylenir. Yaşlı bir dede olmasına rağmen, Hera eve geldiğinden beri, yaşıtlarına göre daha aktif ve oyuncu.

Hem kedi hem köpek sahibi olmak nasıl bir duygu?