YETENEKLİ VE GÜZEL
Image

YETENEKLİ VE GÜZEL


1 Oyuncu olmak senin için bir süreç miydi, yoksa seçim mi?

Hem süreç hem bir seçimdi açıkçası. Tiyatroya başladığımda bu kadar keyif alacağımı, seveceğimi bilmeden tamamen çocukça bir hevesle başladım. Bu sürecimin bir parçasıydı. Bırakıp başka şeyler denemek isteyebilirdim ki çocukluğum hep kurslarla, farklı farklı spor dallarını deneyimleyerek geçti benim ama hiç birinde uzmanlaşmadım. Tiyatro da başladığımda o kurslardan farksızdı benim için. Sonrasıysa bir seçimdi. Bu meslekle tanışınca bundan başka bir şey yapmak istemiyorum dedim ve sonrası bir seçim.

2-Sinema tiyatro ve diziler arasındaki sıralaman nedir, hangisi ağır basıyor?

Tiyatro, sinema ve dizi olarak sıralayabilirim. Tiyatro ağır basıyor ama uzun süredir yapamadım, uzak kaldım. Dönem dönem bu üçünün arasındaki önceliğim değişiyor açıkçası. Şu anki dönemimde dizi daha önceliğim, diğerlerine göre daha ağır basıyor.

3-Oyunculukla ilgili bir eğitim aldın mı?

Müjdat Gezen mezunuyum.

4-İlk rolün ve ilk heyecanın neydi var mı bir anekdot?

Profesyonel olarak ilk rolüm Göksel Kortay’ın yönettiği ‘Üzgünüm Leyla’ adlı tiyatro oyunu ile oldu. Çok heyecanlıydı benim için, elimi kolumu nereye koyacağımı bilememiştim sahnede. Okuldaki gibi olmuyormuşu orada keşfetmiştim.

5- Tarih sahnesinden canlandırmak istediğin bir karakter ve oynamak istediğin bir dönem var mı?

Sabiha Gökçen’i oynamak çok isterim. Keşke hayatı çekilse de oynama fırsatım olsa.

6- En beğendiğin aktris ve aktör kimdir, hangisiyle karşılıklı oynamak isterdin?

Meryl Streep tabii ki.. keşke, KEŞKEEE!

7-Son projen “Menajerimi Ara” daki gibimi işliyor işler gerçek oyunculuk dünyasında sence var mı benzer yanları?

Tabi ki çok benzer yanı var. Oynadığım karakter Jülide büyük menajerlik firmaları amatör ya da henüz ünlü olmayan oyuncularla çalışmayı kabul etmediği için sekreter olarak orada işe başlıyor. Belki keşfederler beni umuduyla. En başta bu bile gerçek hayatta maalesef ki böyle işliyor.

8-Bir sonraki projen ne olacak var mı bir bilgi?

Şu an BluTV’ye çektiğimiz bir iş var, çekimleri de bitmek üzere. Sezon için ise görüşmeler devam ediyor. Henüz netleşen bir şey yok.

9-Bir oyuncu olarak hedeflerin doğrultusunda mı ilerliyorsun yoksa geldiği gibi mi yaşıyorsun?

Hedeflerim doğrultusunda ilerliyorum. Çok geldiği gibi yaşayan bir insan olamadım ben ama olmaya çalışmıyor da değilim. Hedefler koymak iyi ama bazen yorabiliyor.

10-En sevdiğin aşk filmi ve çifti kimdir?

Aklıma filmden önce dizi geldi. ‘This Is Us’ taki Jale ve Rebecca’nın aşkı diyebilirim. Spoiler vermeyeyim ama hüzünlü bir hikayesi var bu aşkın. O yüzden böyle bir aşk yaşamak istemem ama Jack’in Rebecca’yı sevdiği gibi sevilmek çok ister her kadın.

11- Aşka bakış açın nedir, aşk var mıdır, sen de var mı aşk?

Yaşadığım onca tecrübeye rağmen aşka inancını asla kaybetmeyenlerdenim. Aşkın sadece bir kere insanın başına geleceğine inanıyorum. Aşık olduğum kişiden de asla vaz geçmem yani böyle düşündüğüm için de geriye baktığımda ben hiç aşık olmamışım demek ki diyorum çünkü şu an onlar hayatımda değil, yani bir şekilde vaz geçmişim. O yüzden aşk insanın başına bir kere gelir gibi geliyor. Henüz aşk yok hayatımda ama ben duygularıyla hareket eden bir kadınım. Aşk kadınıyım yani. İnancımı kaybetmedim, gelecek biliyorum:)

12-Saçlarını değiştirmeyi hiç düşündün mü?

Ben ikizler burcuyum, çok çabuk sıkılıyorum aynada gördüğüm kişiden. O yüzden saçlarımı değiştirmek her an aklımdan geçiyor :) Ama bir proje için olmadığı sürece boyatmayı düşünmüyorum. Uzatmak istiyorum ama kısa da çok seviyorum. Bir ikizler için karar vermek çok zor çok :)

13-Moda ile aran nasıl, nasıl tercihlerde bulunursun?

Çok anlamıyorum açıkçası. Sadece içinde özgür hareket edemediğim şeyi asla giyemem onu biliyorum. Diyelim ki giydim dışarıdan çok güzel görünüyor olsam da bütün gün kendimi çok çirkin hissederim. Rahatlığıma kıyafet konusunda çok düşkünüm kısacası. Daha çok spor giyiniyorum zaten. Beni topukluyla görmek çok mümkün değil. Gece dışarı çıkarken bile.

14-Senin için en kıymetli hediye nedir?

Manevi şeylere daha çok değer veriyorum tabi ki.. karşımdaki kişinin sırf ben mutlu olayım, yüzüm gülsün diye yaptığı her hangi ufacık bir şey bile en pahalı hediyeden kıymetli. Bunu düşünmesi bile yeter. Nasıl yani? Sırf ben mutlu olayım diye mi? Nasıl güzel bir düşünce..

15-Evlilik ne zaman olur sence?

Şu an öyle bir düşüncem yok. Gerçi karşıma çıkacak kişi fikrimi de değiştirebilir bilmiyorum, büyük konuşmayayım ama birlikte yaşama kararı almak evlilik kararı almak gibi benim için.  Evlilik kararı uzak ama doğru kişi olduğuna inandığım kişiyle bir gün yollarımız kesiştiğinde aynı evi aynı hayatı paylaşmak çok isterim.

16- Hayatta vazgeçemediğin kim veya kimler var?

Ailem ve ailem gibi gördüğüm arkadaşlarım. Asla onlardan vaz geçemem.

17-Müzikle ilgin ne durumda, var mı böyle bir yanın?

Sanırım oyuncu olmasaydım müzikle ilgili bir şeyler yapmak isterdim. Şarkı söylemeyi çok seviyorum, iyi geliyor bana. Gitar çalışıyorum kendi kendime. Asla profesyonel bir şey yapmak gibi bi niyetim yok ama çok iyi hissettiriyor.

18-Bilmediğimiz bir yönün var mı, bir batıl inancın,bir uğurun mesela?

Benim bile henüz kendimle ilgili bilmediğim ve keşfetmeye devam ettiğim o kadar çok şey var ki.. batıl inançlarım yok ama uğura inanırım. Uğurlu sayım vardır mesela. Bir iş haberi bekliyorsam bazen kendi kendime o sayı şu an bir araba plakasında vs karşıma çıkarsa o iş olacak diye totem yaptığım çok oluyor.

19-Herhangi bir sorun yaşadığında ilk aradığın ve düşüncelerini duymak istediğin kişi kim?

Genelde babam oluyor. Çocukluğumdan beri akıl hocam kendisidir.

20-Hayatla ilgili ve seni anlatan 3 kelime nedir?

Arkadaşlarım genelde ruh halini yakalayamıyorum derler benim için. Çok çabuk değişir. Çok mutluyken birden düşüncelere dalıp düşebilirim. Aklım çok hızlı çalışıyor, bence ondan:) onun dışında eğlenceliyimdir bence, gülmeyi güldürmeyi çok severim. Güvenilir bir insanımdır. Sırlar genelde bende toplanır. Uzatmadan özetlemem gerekirse eğlenceli, ruh hali yer yer değişken ve ‘iyi niyetli’ diye özetleyebilirim kendimi.