IŞILTI SAÇAN ENERJİSİYLE LARA DOMAÇ
Image

IŞILTI SAÇAN ENERJİSİYLE LARA DOMAÇ


Adı Sevgi dizisinde izlediğimiz Lara Domaç, enerjisiyle ışıltı saçıyor. Genç oyuncu, bilinmeyen yönlerini HeyGirl’e anlattı.

Öncelikle Lara kimdir?

Lara, 1999 yılında İstanbul’da doğup büyümüş, ailesine çok düşkün, heyecanlı, kıpır kıpır, azimli ve duygusal bir terazi burcu kadını.

En son “Teşkilat” dizisinde Roza karakterini canlandırdın. Şimdi ise Adı Sevgi dizisiyle ekranlardasın. Oynadığın karakterlerle aranda benzer noktaların var mı?

''Roza'' yaşının ve toyluğunun verdiği fevri hareket ve tepkilere sahip bir kızdı. Doğduğundan beri el bebek gül bebek büyütülmüş, çok iyi koşullarda yaşam sürmüş, istediği her şeye sahip olmuş. E tabi bir de tek çocuk:) Bunların sonucunda da biraz şımarmış:) Fakat aynı zamanda vatan haini bir adamın kızı olmasına rağmen kendisi çevreye karşı oldukça duyarlı, bilinçli, hayvansever ve aslında özünde iyi niyetli bir kızdı. Bu son saydığım özelliklerine baktığımızda Roza'yla ortak noktalarım olduğu çok açık. Çok şanslıyım ki birbirinden başarılı ve usta oyuncularla çalışma fırsatını deneyimledim. Bu yüzden 'Roza'yı asla unutmayacağım. Projede senaryo gereği karakterim öldü ve rolüm son buldu devamında da “Adı Sevgi” dizisiyle anlaştım. Fidan ise, naif, iyi niyetli, masum bir genç kız. Baykara ailesinin himayesi altında büyümüş. Annesi ve abisi çok dişli, sesi yüksek çıkan türden karakterler. Fidan ise onların tam tersi. Arkadaşlarına çok düşkün özellikle de Esma ve Zeynep'e. Kasabaya yeni gelen idealist öğretmen Elif, diğer öğrencilere olduğu gibi Fidan'ın da hayatına dokunacak, değişimler yaratacak. Baskıcı ailelerine karşılık onlar için bir umut ışığı olacak.

Rollerine hazırlanırken belli bir çalışma stilin var mı?

Çalışma stilim tamamen benden istenen karaktere göre değişiklik gösteriyor. Spesifik olarak sete çıkmadan önce şunları yaparım, karaktere hazırlanırken bunları yaparım diyebileceğim bir şey yok.  Günlük hayatımda gözlemci ve dikkatli biriyimdir. İnsanları ve insanların olaylar karşısında verdiği tepkileri izlerim. Filmlerde gördüğüm ve beğendiğim sahneleri evde kendi kendime canlandırırım. Bazen ayna karşısına geçer rolüme o şekilde çalışırım. Ne kadar doğru bir yöntem olduğu tartışılır. Çok dizi/film izleyip kitap okumaya çalışırım. Bunların hepsi bir karaktere hazırlık süreci aslında.

Bir günlüğüne sevdiğin bir dizi veya film karakterine dönüşseydin bu kim olurdu ve neler yapardın?

Bir günlüğüne beyin kapasitemin %100 ünü kullanabilmeyi ve bunun doğuracağı sonuçları görmeyi çok isterdim. Dolayısıyla Lucy diyorum. J

Bunun dışında neler yapmaktan hoşlanıyorsun?

Oyunculuk dışında yapmaktan hoşlandığım şeylerin başında dans etmek geliyor. 14 yaşından beri profesyonel olarak hiphop dansıyla uğraşıyorum. Birkaç sene önce sırtımdan ufak bir rahatsızlık geçirdiğim için dansı profesyonel anlamda bırakmak durumunda kaldım. Şu an yarışmalara çıkamasam da hala keyif aldığım için hobi olarak dans etmeye devam ediyorum. Aynı zamanda keman çalmayı, film izlemeyi, kitap okumayı ve seyahat etmeyi çok seviyorum.

Hayatını değiştiren bir güzellik tüyosu var mı, bizimle paylaşır mısın?

Bol su içmek ve dengeli beslenmek bütün tüyoları geride bırakabilecek kadar önem taşıyor bence. Son bir senedir buna çok dikkat ediyorum. Onun haricinde haftada bir gün mutlaka kil maskesi yaparım ya da Türk kahvesinin telvesini yüzüme sürerim. Sonrasında cildime inanılmaz bir rahatlama ve ışıltı getirdiğini düşünüyorum.

Bir ilişkide nelere dikkat edersin? Neler hoşuna gider ya da hangi durumlarda arkana bakmadan uzaklaşırsın?

İlişkilerde hepimizin olmazsa olmazları vardır elbet. Sanırım benim ki de 'Heyecan.' 

Saygı, Sevgi, Güven, Dürüstlük, Empati bunlar benim için o ilişkiyi ayakta tutacak, sürekli kılmaya yarayacak olmazsa olmazlardır ama ilk etapta 'Heyecan' duymazsam zaten o saygıyı veya sevgiyi görmeye de ihtiyacım kalmaz. Genelde kendiyle çok ilgilenen insanlardan hoşlanmam ve sanırım rastlarsam en hızlı şekilde arkama bakmadan uzaklaşırım. İlişkilerimde iyi bir dinleyici olduğumu düşünürüm ve karşı taraftan da bunu beklerim. Sadece tek taraflı davranan, sürekli kendinden bahseden insanlardan hiç haz etmem. Bu sadece ikili gönül ilişkilerinde değil arkadaşlık ilişkilerimde de dikkat ettiğim bir kriterdir.

2022’de gerçekleşmesini istediğin 3 şey ne?

2020 ve 2021 öyle zor geçti ki, o yüzden yeni yıldan beklentilerim çok uçuk kaçık değil. Hayal kurmak, hedef belirlemek bizi zinde tutar ve geleceğe umut beslememizi sağlar. Tabii ki benim de 2022 için gerçekleşmesini istediğim bir sürü şey var fakat nazara inanan biri olduğum için bireysel istek ve hayallerimi dillendirmek istemiyorum. Hayallerimden bahsettiğimde olmayacakmış, gerçekleşmeyecekmiş gibi bir his oluyor içimde fakat bunların dışında herkes adına bu zorlu pandemi sürecinin ve ekonomik zorlukların bir an önce bitmesini diliyorum. 2022'nin kadına şiddetin olmadığı, kimsenin dili, dini, ırkı veya yönelimi yüzünden ayrımcılığa uğramadığı, ötekileştirilmediği bir yıl olmasını umuyorum.

 

En son’lar

En son ne aldın?

1- Atkı

En son neye çok güldün?

2-The Office

En son bitirdiğin makyaj malzemesi?

3-Allık

En son hangi ünlüyü stalkladın?

4- Zendaya

 

Röportaj: HeyGirl | Nisan 2022

Fotoğraf: Ece OĞULTÜRK