EDA AKKAYA E-BEBEK KASIM SAYISINDA
Image

EDA AKKAYA E-BEBEK KASIM SAYISINDA


- Çiçeği burnunda bir anne olarak neler hissediyorsunuz?

Heyecan, korku, mutluluk, yorgun, enerjik, güçlü, güçsüz... Aslında her şey o kadar karmaşık ve bir o kadar taze ki... Hala daha ne hissetmem gerektiğini çözebilmiş değilim... O yüzden kendimi anda bulmaya çalışıyorum... Tek bildiğim 9 aylık yorucu bir serüvenin sonunda mucizevi ve eşsiz bi bebekle karşı karşıyayım ve ona dokunduğum an.... kokusunu içine çektiğiniz an artık hiçbir şeyin aynı kalmayacağını bir anda idrak ediyorsunuz. Artık evlat, eş, abla, arkadaş, dost gibi sıfatlarınızın yanına mükemmel bir sıfat daha ekleniyor ANNE....  O yüzden anda kalıp Ege’yle her şeyi sıfırdan öğrenip yaşamak muhteşem bir haz verecek galiba... Yaşayıp göreceğiz.

- Hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz ve bu haberi eşinizle nasıl paylaştınız?

Sürpriz yaparak haber vermeyi o kadar çok isterdim ki... Fakat çok dikkatli bir kocam var. Normalde yemekle arası çok iyi olan biri değilim ve iştahımın arttığını farkediyor. Çünkü asla normal porsiyonu bile bitirebilen biri değildim. Bu çevremdeki insanlar için şaşırtıcı bir olaydı. Biraz halsiz hissediyordum kendimi, bir gün öncesinde doktor serumlar vs derken bi ilaç kullanmam gerekiyordu ilacı kullanmadan önce acaba mı diyip bi test yaptım ve tadaaaa çift çizgi tabii ki hemen Jinekoloğumu aradım çünkü bir gün önce serum yapıldı ve içeriğinde ne olduğunu bilmiyorum... Doktorum hemen serum içeriğini öğrenmemi istedi... Eşimi aradım dün bana yapılan serumda hangi ilaçların olduğunu öğrenebilir misin dedim, tabii ki bir sürü sorgu sual ve hamileyim demek zorunda kaldım.... ve karşımda gayet kendinden emin bir ses tonuyla zaten ben biliyordum senin hamile olduğunu çok fazla yemek yemeye başlamıştın cevabı.... Zaten çok sürpriz yapabilen mutluluğunu saklayabilen birisi de değilim.

- Hamilelik süreciniz nasıl geçti? Genel olarak sizi zorlayan bir şeyler nelerdi? Veya hamileliğin en kolay ve keyifli tarafı sizce neydi?

Ben bu konuda şansız insanlardan biriyim. Çünkü hamileliğim gerçekten çok zor geçti ve beni zorladı 7 ay kadar mide bulantıları, mide yanmaları ve istifralar bitmedi. Besin alerjilerim yüzünden bebek ve benim için hamilelik süresince yararlı olacak gıdaları tüketemedim, almam gereken ek vitaminleri kullanamadım. Koku hassasiyetinden bahsetmiyorum bile... Kahve kokusu yemek kokusu ve parfüm kokusuna tahammülüm yoktu... Sırf bu yüzden eşim parfüm sıkmasın diye parfümlerini saklıyordum...